כותרת
> C;
1/1

כף רגל סכרתית
שתפו אותנו

כף רגל סוכרתית היא אחת הבעיות הקשות ביותר אליהן חשופים הלוקים במחלת הסוכרת.

אחד מתסמיניה הוא הפחתת זרימת כלי דם בכף הרגל,

ובכך מתעצמת הבעיה - ומאטה את תהליך ההחלמה.

במקביל מתרחש תהליך שנקרא נוירופתיה. נוירופתיה היא פגיעה עצבית המפחיתה את הרגישות במקום,ועל כן מחלישה את מודעות החולה לכל פגיעה בכף הרגל.

חולי סכרת נדרשים להגביר דרמטית את הערנות בכל הנוגע לכאבים בכף הרגל,

שכן בנסיבות מאתגרות אלו קשת הסיבוכים האפשריים היא רחבה במיוחד; העור היבש ברגליים גורם גירודים, נחשף לזיהומים, חתכים, פטריה, פצעי לחץ,

יבלות ושלפוחיות בכף הרגל, דלקת בכרית כף הרגל או בעקב והיווצרות פצע סוכרתי ברגל, אשר עלול לגרור נמק ולהגיע עד לקטיעת רגל סוכרתית!

איך נמנעים מכף רגל סוכרתית?

כדי להימנע מכיב סוכרתי חובה לשים לב לכל פצע ברגל, כאבים בכף הרגל בדריכה, ועוד יותר מכך לכאבי רגליים במנוחה כמו גם נפיחות בכף הרגל.

כל בעיה כזו מצריכה טיפול מוקדם אצל מומחה מתאים.

הפתרונות לכף רגל סוכרתית

אורטופד מומחה כף רגל פרטי הוא מקצוען מומלץ לכל מי שמועד, או סובל מנוירופתיה סוכרתית. לצד טיפול בפצעים, ניתן להעניק הקלה משמעותית בתפקוד ובריפוי בעזרת מדרסים לנעליים לסוכרתיים, גרביים לסוכרתיים, נעליים לחולי סוכרת, מדרסים ביומכניים בהתאמה אישית, ועוד אמצעים להקל את הלחץ על מקורות הבעיה, ולקדם את פתרונה המעשי.

ייצור שיגרה אחראית

חולי סוכרת שמזהים סדקים עמוקים, שלפוחית ברגל, נפיחות בגב כף הרגל או באצבעות כף הרגל יכולים להסתייע משמעותית באורטופד מומחה כף רגל וקרסול.

כיום רוב הקטיעות בארץ הן כריתת רגל סוכרתית – וניתן עם שגרה נכונה להימנע מכך.

השגחה קפדנית חייבת להפוך להרגל ושגרה.

כאורטוטיסט מקצועי, המתמחה במתן פתרונות לכף הרגל, אני בעל התמחות מקיפה בטיפול ברגל סוכרתית, וערוך להתאמת נעליים וגרביים מיוחדות לחולי סכרת, מדרסים אורטופדיים, וכל הדרוש למניעת פצעי סוכרת ברגליים.

צור איתי קשר לתיאום פגישת ייעוץ ואבחון,

אפשר וחשוב להציל את כף הרגל שלך מקטיעה עתידית חלילה.

מאחל לך בריאות וחיים ללא כאבים,

חזי לוי

עוצב ונבנה ע"י יאלו עיצוב ובניית אתרים