כותרת
> C;
1/1

כף רגל בגיל הזהב
שתפו אותנו

על כפות רגליים בגיל הזהב


כאבי רגלים הם תופעה שכיחה בקרב האוכלוסייה המבוגרת מדובר תופעה מוכרת ומורכבת כי היא עלולה להיגרם כתוצאה מהפרעות מבניות המשפיעות על תפקוד כף הרגל ומצבים של פגיעה בכלי הדם, הנוירולוגיה והשריר ושלד שעלולים להתבטא בכף הרגל.

כאשר אדם מבוגר נפצע, הפציעה יכולה להשפיע על התפקוד היומיומי שלו ועל יציאה מהבית באופן כללי. לפעמים האדם המבוגר נועל נעל במידה קטנה , או צרה מידיי וזה קורה מהסיבה שהם מודדים רק נעל אחת בחנות ולא את שתיהן, או במקרים מסוימים כי אין להם יכולת להגיע לחנות ואז מישהו מבני המשפחה רוכש עבורם. למרות המחווה הנפלאה במתן עזרה, חשוב מאוד שמי שאמור לנעול את הנעל ימדוד אותה וירגיש אם יש לחץ מסוים או מה המידה שבה הרגל מרגישה הכי יציב ונוח.

בחלק גדול מהמקרים הבאים הטיפול הוא במדרסים מיוחדים לפתרון ותמיכה בבעיה.

דילול כריות השוומן

בקדמת כף הרגל יש כריות אשר מאבדות עם השנים את רקמת השומן השומרת והמגינה על ראשי המסרק. עם השנים מתפתח דילול של רקמת השומן ולעומס על ראשי מסרק.

כאבים בעקב

נגרמים ממצב שבו רקמת שומן העקב דקה ודלילה מה שגורם בזמן דריכה ללחץ על עצם העקב. מצב נוסף למשל plantar fasciitis יכול להיגרם על ידי פעילות לקויה בכף הרגל כמו כף רגל שטוחה או קשת גבוהה.

כף רגל סכרתית

סוכרת עלולה לגרום לפגיע בתחושה בכפות הרגליים, מה שמסכן את כפות הרגליים לפתח פצע מבלי היכולת להרגיש התפתחות של כיב.

"מורטון נוירומה"

מדובר במצב של התעבות רקמת עצב המוביל לבהונות הרגלים. לרוב זה נובע מנעליים הדוקות מדי, פציעה או עצמות לא תקינות. התוצאה היא לחץ עצבי וכאב.

רגל שטוחה

רגל שטוחה אצל מבוגרים אינה בהכרח כף רגל שטוחה מולדת אלא מתפתחת לאורך השנים. זה נובע מפגיעה בגיד השוק האחורי הטיביאליס פוסטריור שהוא הגיד העיקרי התומך בקשת כף הרגל. עם קרע בגיד לאורך שנים רבות של מתח לא תקין, הקשת תתחיל להתמוטט כאשר הגיד השוק האחורי נחלש.

בוניון - תפיחה בבוהן

עיוות בבוהן כף הרגל יכול להיות תכונה תורשתית אך בחלק מהמקרים נגרמת משנים רבות של חיכוך ומהנעלה צרה ולוחצת.

אצבעות פטיש

"אצבעות פטיש" נגרמים על ידי מתח לא תקין בשרירים ובגידים סביב מפרקי האצבעות וגורם להם להתכווצות ולדריכה על ראשי אצבעות והכריות.

לייעוץ והכוונה אני זמין,

חזי לוי


עוצב ונבנה ע"י יאלו עיצוב ובניית אתרים