כותרת
> C;
1/1

אנטומיה בכף הרגל
שתפו אותנו

אנטומיה בכף הרגל

מדרסים בהתאמה אישית צריכים לתת מענה נכון לכף רגל. כף הרגל שלך בנויה מ 26 עצמות ,33 מפרקים, ומעל 100 שרירים ורצועות כולם פועלים כמערכת מתוזמנת היטב.

כל תנועה של כף הרגל משלבת מספר רב של פרקים וצירי תנועה.

למרות שכף הרגל שלנו נראית די רגילה היא למעשה אחד המבנים המדהימים ביותר בגופנו. אנחנו יכולים וצריכים לתת לה מקסימום תמיכה ותפקוד נכון על מנת להפעיל את המערכת התנועה בצורה נכונה.

כפות הרגליים שלנו תומכות את משקל הגוף שלנו, מאזנות את גופנו ונושאות את האדם הממוצע כ 4000 צעדים ביום.

מבנה כף הרגל עדין ביותר וזו הסיבה שבעיות כף הרגל נפוצות כל כך. כף הרגל כוללת שלושה אזורים עיקריים: קדמת כף הרגל, אמצע כף הרגל והעקב.

כף הרגל האחורית מורכבת משלושה מפרקים המקשרים בין קרסול או לטאלוס.

חלקו העליון של הקרסול מחובר לשתי עצמות ברגל התחתונה המכונות טיביה ופיבולה המהוות ציר המאפשר לכף הרגל לנוע למעלה ולמטה.

עצם העקב או בשמה המקצועי "הקלקאנוס" היא העצם הגדולה ביותר בכף הרגל.

היא מצטרפת לקרסול ליצירת מפרק תת-מגן, וזה מה שמאפשר לכף הרגל להסתובב בקרסול. כף הרגל הקדמית מורכבת מחמש בהונות, המכונות גלילים ועצמותיהם הארוכות המחוברות המכונות מטטרסלים.

כל בוהן מורכבת ממספר עצמות קטנות. הבוהן הגדולה, כוללת שני פלנגות ושני מפרקים. היא כוללת גם שתי עצמות זעירות ועגולות המאפשרות לו לנוע למעלה ולמטה.

לארבע בהונות הנותרות יש (לכל אחת) שלוש פלנגות ושני מפרקים. כף הרגל הקדמית נושאת מחצית ממשקל הגוף ותפקידה לאזן את לחץ דריכת כף הרגל.

התמיכה בעצמות ובמפרקים הינה רשת של שרירים, גידים ורצועות המעניקים לכף הרגל את צורתה על ידי החזקת העצמות, הם מתרחבים ומתכווצים כדי לאפשר תנועה בעצמות ובמפרקים.

כאשר מבינים שהאנטומיה של כף הרגל היא מלאכת מחשבת, שתפקיד כף הרגל הוא להחזיק את כל הגוף,

מבינים שכל תמיכה אורתופדית חשובה על מנת לחיות ללא פציעות

וללא כאבים .

עוצב ונבנה ע"י יאלו עיצוב ובניית אתרים